info@ukrstyle.com, 093-624-32-98, 096-448-38-72, 095-639-69-41
Menu

Cart

Content

Breadcrumb

A+ A A-

Письменники Брати Капранови порадили львів'янам не розуміти російської мови

СНПЧ А7 Рязань, обзоры принтеров и МФУ

Українська мова Наплив російської мови на вулицях Львова - прямий наслідок так званої толерантності, яку допускають галичани до російськомовних. Про це «Погляду» заявив відомий український письменник Віталій Капранов.

Починаючи з минулого року жителі західних областей України, зокрема Львова, все частіше чують російську на вулицях. Кажуть, такий різкий наплив російськомовних стався внаслідок початку бойових дій на Сході і збільшення кількості переселенців.

«Ми з братом із Півдня. В дитинстві ми займалися спортом і їздили на різні змагання. Наші хлопці розповідали, що коли їдеш до Львова, то там треба говорити українською мовою, бо тебе можуть проігнорувати в магазині, для прикладу, нічого тобі не продати, якщо ти російськомовний. Тобто, колись в Галичині була побутова українізація. А тепер вирішили позагравати з російською мовою і наслідки не примусили себе чекати», - каже Віталій Капранов.

«Якщо львів’яни вважають, що заборонити приїжджим розмовляти російською – це негуманно, то на що тоді скаржитись? Щоби всім було «харашо» і всі говорили українською мовою – так не буває. У вас є два варіанти: або ви боронитесь, або ви терпите. Або буде погано вам, або їм», - вважає Віталій Капранов.

За його словами, для того, щоб у Львові звучала лише українська, повинно бути побутове неприйняття російської мови, як було раніше. Людина ж також має право не розуміти російської?

«Тому не треба нічого нікому забороняти. Достатньо просто домовитись зі всіма львів’янами, які переживають за культурне середовище свого міста, про те, що вони «не знають» російської. І коли до вас звертатимуться російською казати: «Пробачте, я вас не розумію». От побачите, що якщо певна частина активної львівської інтелігенції стане на таку позицію, через рік ви вирішите цю проблему», - переконує Віталій Капранов.