info@ukrstyle.com, 093-624-32-98, 096-448-38-72, 095-639-69-41
Menu

Cart

Content

Breadcrumb

A+ A A-

Готуємося до Великодня

Розп’яття

Великдень — одне з найбільших християнських свят. Це свято відзначається християнами як день Воскресіння Ісуса Христа.

Підготовка до Великодня

Щоб достойно зустріти це велике свято, віруючі довго готуються — постять. Перед Великоднем один з найсуворіших постів — Великий Піст. Він триває сім тижнів, як наслідування Ісуса Христа — саме стільки він прожив постячи у пустелі. Тому у ці дні віруючий своєю душею повинен "прислуховуватися" до Страждань Господніх, пам’ятати смерть Ісуса на хресті та його останні дні в людському образі. Це час покути та навернення: людська покута, милостиня та молитва є визначальною рисою посту. Сім тижнів Великого Посту ще має назву «седмиця», а останній тиждень перед Великоднем називають Страсний Тиждень.

Детальніше

СБ ОУН. Зачинені двері

UPAУ Києві відбулася прем'єра фільму про Службу безпеки ОУН під цією назвою.

Режисер і автор кінофільму «СБ ОУН. Зачинені двері» Віталій Загоруйко. В основі кінострічки розповіді істориків та свідчення безпосередніх учасників подій тих часів: бойовика спецслужби, зв’язкової УПА та особистого охоронця головного командира УПА Романа Шухевича.

Режисер-постановник фільму «СБ ОУН. Зачинені двері» Віталій Загоруйко сказав, що не хоче втрачати час і продовжувати знімати фільми на цю тематику. Поки ще є живі свідки та учасники, яких, на жаль, стає з кожним роком усе менше. Ентузіазм режисера був підкріплений доброю волею спонсорів, які профінансували здійснені зйомки.

Детальніше

Бій під Крутами триває

KrutyДивина, та й годі. Для президента ці юнаки, що виступили проти російських військ Муравйова - "загиблі герої". Для Колесніченка більшовицька армія, яка вторглася з Росії, його "співгромадяни", які вступили в "громадянську братовбивчу"

Чергова річниця бою під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року. Подія, ще у тому ж1918 році стала символом боротьби українців. Совєти її замовчували 70 років, як і звірства російських військ Муравйова після захоплення Києва.

Детальніше

Завтра прийдуть за тобою…

VynnychukІсторія знає чимало випадків, коли літературні твори заборонялися з огляду моралі: "Лоліта" Набокова, "Уліс" Джойса, ба навіть "Пані Боварі" Флобера, порнографію вбачали у творах Генрі Міллера і Девіда Лоуренса.

З тих пір минуло доволі часу, твори згаданих письменників видаються масово й вивчаються в університетах. Важко собі зараз навіть уявити, щоб десь у якійсь демократичній країні правоохоронні органи займалися питанням моралі та переслідували авторів.

Але наша країна особлива. Увійшовши в період незалежності просто з колоніальної епохи, вона ще не вичавила з себе рабського стану.

Детальніше

Сійся, родися, жито-пшениця!

КолядаВсім відомо, що Новий рік в пострадянських країнах відзначають двічі, до нестями дивуючи іноземців - за новим стилем, який в Україні впроваджено у 1917 році Центральною Радою і за старим. Сьогоднішня ніч - новорічна за старим стилем.

Православна церква вшановує у ці дні римлянку Меланію (померла в 439 р.) та Василія Великого (329—379), архієпископа Кесарії Кападокійської.

Проте дослідники української новорічної обрядовості вважають, що християнська свята Меланія замінила більш давній образ богині Макоші (Мокоша), а Василій Великий – покровителя рослинного світу і уособлення чоловічої плідної сили, нареченого Богині плодючості Макоші — Василька.

Детальніше

20 років Незалежності України через призму святкування 150-річчя Італії

Відзначення 150-річчя Італії

З огляду на відзначення 20-річчя Незалежності України мої друзі переслали мені посилання, з яким вважаю за доречне ознайомити ширшу українську публіку.У березні минулого року відзначали 150 річчя Італії. З цієї нагоди відомий італійський диригент Ріккардо Муті диригував у Римській опері знакову для італійців оперу "Набукко" Джузеппе Верді.

У цій опері важливою є не тільки музика, але й політичний аспект: вона оповідає про Вавілонський полон євреїв. Це, звичайно, метафора - у Італії "Хор єврейських бранців" є символом прагнення народу до свободи - тоді Італія була роздробленою - головно під владою Дунайської монархії.

На опері був присутній і прем`єр-міністр сучасної Італії Сільвіо Берлусконі. А також мер Риму - однак вийшовши на сцену, окрім, як воно водиться у державних діячів, порожніх слів нічого посутнього не сказав, згадав тільки те, що з огляду на кризу та згідно з рішенням уряду видатки на культуру мусять бути скорочені...

Детальніше

У Києві відкрився Музей української вишивки

Як повідомляє 5 канал Музей української вишивки відкрив свої двері на Яблучний спас. Відвідувачі уперше побачать образи, які світяться, і картини, які вводять в оману зір.

Майстриня Тетяна Протчева усе своє життя присвятила вишиванню. Вперше голку до рук вона взяла у сім років. З того часу жінка опанувала не одну техніку.

Детальніше

Гостинність понад усе!

Hostynnist_ponad_use22 червня більшовики і їм подібні постановили собі дістати по зубах на вулицях Княжого міста Львова. Для цього вони мають намір ходити по нім з червоними прапорами і випробовувати долю. Як їх не просили того не робити, але вони невмолимі. Конче хочуть дістати. А що є вони люди здебільшого вперті і настирливі, то виглядає так, що свого доб’ються. Зрештою, коли дуже хочеться, то най буде.

Нащо їм заманулося святкувати свою безславну втечу зі Львова в червні 41-го саме у Львові, хіба один Лєнін знає. Пекло йому в поміч. Мабуть, така то вже загадкова більшовицька душа. І святкувати ніби нема чого, і тішитись нема чим. Одні трупи, та й годі. Але що вдієш, Львів мусить якось вже зустріти непроханих гостей і то зустріти так, щоб і дітям було що розказати, і внукам, і щоб той прийом запам’ятався на віки вічні. Особливо непроханим гостям.

Детальніше

Червононосці

ChervononosciСталін, мабуть, перевертається у труні. Ще б пак – побачити на стіні поруч із червоним прапором жовто-синій, або ще гірше – імперський російський триколор! Від такого видовища навіть у сучасних людей щелепа відвисає, що вже там казати про тонку психіку Батька народів? Але спіть спокійно, Іосифе Віссаріоновичу! Це не кінець світу (сподіваємося). Це просто ваші наступнички перестаралися. Проте якщо вони і далі так вільно будуть поводитися з часом та символікою, хтозна – може, кінець світу настане іще до Євро-2012.

Давайте пригадаємо, як активно минулі роки українцям нав’язували стрічку Ордена Слави (вона ж георгієвська) у якості символу Перемоги. Ліпили її до "чужого" ордена ВВВ, в’язали на труси і паркани попри очевидне блюзнірство та штучність самої ідеї.

Слава Богу, вистачило мудрості зрозуміти це і зараз стрічок поменшало. І одразу нова ідея – червоні прапори.

Детальніше

Про що розкаже писанка

писанкиТрадиція писати писанки сягає своїм корінням у сиву давнину, коли людина була неподільною з природою. Кожна лінія, що зображена на писанці несе у собі певний сенс. Саме так багато років тому зверталися до природи, вищих сил.

Чому малювали саме на яйці? Мабуть тому, що прадавніх людей вражала поява з неживого предмета нового життя.

Традиція дарувати писанки один одному з'явилася іще у I столітті від Різдва Христового. У ті часи було прийнято, відвідуючи імператора, дарувати йому подарунок. І коли бідна учениця Христа Марія Магдалина прийшла у Рим до імператора Тиверія із проповіддю віри, то подарувала йому просте куряче яйце.

Тиверій не повірив у розповідь Марії про Воскресіння Христове и сказав: "Як може хтось воскреснути із мертвих? Це так само неможливо, як якщо би це яйце раптом стало червоним". Одразу ж на очах у імператора сталося диво - яйце стало червоним, що свідчить про істинність християнської віри.

Між тим, варто зазначити, що у кожного регіоні писанка розписувалася по своєму. Відрізняються не тільки писанки з різних реґіонів, але й з сусідніх сіл - у всякому разі колоритом і улюбленими мотивами розписів.

Виготовляли писанки сільські жінки та дівчата, ченці, міські панночки та ін. навесні перед святом Великодня. Для писанок відбиралися переважно яйця "первісток" (курей, які щойно почали нестися), найкращою для розведення фарб водою вважають ту, що отримали із розтопленого снігу. Під час "крашення" до світлиці могли заходити лише "чисті" (здорові фізично і морально) люди.

За технікою виконання писанки поділяються на "крапанки" - яйця, вкриті кольоровими плямами на тлі іншого кольору; власне писанки - розписані за допомогою воску різними декоративними орнаментами; "мальованки" - розмальовані пензлем; "крашанки" - забарвлені лише одним тоном і "скробанки" - або ж "дряпанки".

Детальніше